איך לבחור את המקום נכון לקנות בו דירה להשקעה?

רבים מאיתנו רוצים להיכנס אל שוק הנדל”ן למגורים כדי להרוויח יפה מהשכרת או מכירת הדירה, אבל קודם כל צריך לענות על השאלה הפשוטה – איפה לחפש את הנכס להשקעה? המומחים של קבוצת אחים אום נותנים קווים מנחים שיעזרו לכם.

פוטנציאל רווח עתידי

לפני שאתם מחליטים איפה לקנות דירה להשקעה, עליכם לחשוב מה יקרה לערך שלה עוד כמה שנים קדימה. האם הוא יעלה או ירד? משתנים רבים עשויים להשפיע על התוצאה. לדוגמה, בנייה עתידית של תחנת רכבת חדשה או כביש גישה עשויה להקפיץ את ערך הדירות באזור.

אופי האוכלוסייה באזור

על אף שבמבט ראשון השקעה בדירה בערים בעלות רמה סוציו-אקונומית נמוכה דוגמת רמלה או לוד עשויה להיות מפתה, יש לקחת בחשבון את אופי האוכלוסייה שנכס באזור זה ימשוך. אם אינכם רוצים להתמודד עם שוכרים שעלולים להיתקל בבעיות כספיות, אולי מוטב לרכוש דירה בעיר יציבה יותר מבחינה כלכלית.

ההון העצמי הנדרש

כל בר דעת יודע שדירה עולה הרבה מאוד כסף. לכן, חשוב לרכוש את הדירה להשקעה רק באמצעים הכלכליים שעומדים לרשותנו. לכן, אחים אום מדגישים: אל תמהרו לקחת מהבנק משכנתה מפלצתית שתתקשו להחזיר אותה רק כדי לרכוש דירה ברמת אביב. גם אזורים אחרים כמו באר שבע יכולים להתאים למטרה מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב.

המרחק ביניכם לנכס

רחוק מהעין, רחוק מהלב? לא כאשר מדובר בנדל”ן. אם אתם גרים בצפון הארץ, אל תמהרו לרכוש דירה בערד רק בגלל שהמחיר שלה אטרקטיבי. בעיות שונות עלולות לצוץ מדי פעם עם השוכרים, וכמובן שאתם לא תרצו לעשות את הנסיעה הארוכה הזו שוב ושוב. לכן, קנו את הדירה להשקעה במרחק שתוכלו לעשות בלי שזה יהפוך למבצע שלם.

 

 

איך לבחור את המקום נכון לקנות בו דירה להשקעה?
דרג את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות